Projekt: Teraz uczeń - nowe kwalifikacje

Strona główna O projekcie Program projektu Dokumenty Plan zajęć Kontakt
>>> Zadanie 12 >>> Zadanie 11 >>> Zadanie 10 >>> Zadanie 4 >>> Zadanie 9  
Zajęcia z biologii
  Zajęcia kółka biologicznego odbywają się nie tylko w pracowniach szkoły ale również w tzw. terenie :). Jak widać na zdjęciach robiono sobie jaja, mierzono obwód kasztanowca, obserwowano szpaka i pieszczono żabkę :):)

Tekst: R.P.

Zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD mechaniczny
Zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD odbywają się w grupach pozwalających na samodzielną pracę każdego ucznia przy oddzielnym stanowisku komputerowym. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Prowadzący cierpliwie wyjaśniają każdy pojawiający się problem.

Tekst: P.Widz

Zajęcia z chemii

Na zajęciach koła chemicznego zawsze jest ciekawie. Produkuje się tam proch strzelniczy wg staropolskich receptur, zapewniamy sobie dodatkowe oświetlenie spalając taśmę magnezową, porównujemy potem własności magnezu i jego tlenku, produkuje się mydło i przeprowadza całą masę ciekawych doświadczeń, których nie zawsze można wykonać w domu (bo Rodzice się nie zgodzą). Wszystkie doświadczenia i reakcje są potem dokładnie omawiane.

Tekst i zdjęcia:
P. Widz

Zajęcia z fizyki

Fizyka pokazuje jaką drogą dążyć do celu, fizyka przygotowuje do życia.
Jednym z bardziej lubianych przedmiotów w naszej szkole jest właśnie ten przedmiot ponieważ uczniowie oprócz poszerzania swojej wiedzy teoretycznej mogą uczyć się planowania działań, pracy w zespole, umiejętności korzystania z różnych źródeł, umiejętności prezentowania swoich prac a tym samym podniesienia własnej samooceny.
Uczniowie potrafią cieszyć się fizyką, co demonstrują również innym zaproszonym kolegom. Fizyka to podstawa przyszłości.

Tekst i zdjęcia:
P. Widz

Zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD budowlany - 2011r.

W dniach 24 -28 października 2011 r. grupa uczniów z klas III i IV technikum budowlanego uczestnicząca w zadaniu nr 9 programu „Teraz uczeń – nowe kwalifikacje” wzięła udział w wycieczce - wjeździe edukacyjnym do Wilkas koło Giżycka, połączonym ze szkoleniem w programie AutoCAD. Zajęcia zakończyły się egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności i uzyskaniem certyfikatu wydanego przez firmę Autodesk.
Oprócz zajęć komputerowych uczniowie czas spędzali w sportowych obiektach AZS korzystając z sali sportowej, tenisowej i basenu.
Po drodze obejrzeliśmy śluzę Guzianka, miasto Mikołajki i zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Rynie.

Tekst i zdjęcia:
A. Niedzielska
A. Wyrzykowska

Zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD budowlany - 2012r.        
       
       
       

W dniach 26 -30 listopada 2012 r. dwudziestu uczniów z klas 2 TB i 3 TB, uczestniczących w projekcie „Teraz uczeń – nowe kwalifikacje” w zadaniu 9 „ Nauka programów AutoCAD i Norma Pro wspomagających projektowanie budowlane” , wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów firmy CadExpert. Warsztaty odbyły się w miejscowości Spała. Przebywaliśmy w ośrodku wypoczynkowym Zacisze.
W czasie intensywnych zajęć uczniowie doskonalili i rozwinęli umiejętności obsługi programu AutoCad, tym razem w programie AutoCAD 2013, poznali możliwości programu Inwentor oraz Revit. Zajęcia zakończyły się egzaminem, który wszyscy zaliczyli :
15 osób na poziomie zaawansowanym, 5 na poziomie podstawowym.
Oprócz mozolnej pracy mieliśmy również trochę przyjemności:
- zwiedziliśmy bunkier w miejscowości Konewka, wybudowany przez Niemców
w czasie II Wojny Światowej, przygotowany dla pociągów pancernych,
- przewodnik oprowadził nas po Spale, poznaliśmy jej historię, obejrzeliśmy obiekty Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich,
- spędziliśmy wieczór przy ognisku.
Teraz oczekujemy na certyfikaty potwierdzające nasze umiejętności, które wystawione zostaną przez firmę Autodesk.

Tekst i zdjęcia:
A. Niedzielska
D. Stefaniak

Zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD mechaniczny - 2012r.

Zakończyły się zajęcia z komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD mechaniczny realizowane w ramach zadania 12. 26 uczniów uzyskało certyfikat z posiadanych umiejętności posługiwania się AutoCAD-em.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego